Messi-ilta Forum Marinumissa 30.10.

Koska jouduimme perumaan Ahvenanmaan syysmatkan vähäisen osallistujamäärän vuoksi, on yhdistyksen hallitus päättänyt järjestää ”messi-illan” sunnuntaina 30.10. Forum-Marinumin Bryggan seminaaritilassa, joka sijaitsee ravintola Göranin yläpuolella.
Tilaisuus alkaa klo 15.30 kahvitarjoilulla ja klo 16.00 kuulemme ensin yhdistyksen ajankohtaisista asioista. Tilaisuuden pääesiintyjä on raisiolainen Jouko Moisala, joka kertoo Utön edustalle jouluyönä 1947 uponneen Park Victory -laivan tarinan.
Kahvitarjoilun järjestämiseksi pyydetään paikalle saapuvia ilmoittamaan tulostaan yhdistyksen sihteerille viimeistään 26.10. joko sähköpostilla mirja.karkaslainio@gmail.com tai puh. 050 60188.
Tervetuloa mukaan kuulemaan mielenkiintoista esitelmää!
Ja lopuksi vielä muistutus jäsenmaksun maksamisesta, mistä oli ohjeet syksyn tiedotteessa. Jos et ole vielä maksanut kymppiä yhdistyksen tilille, ole ystävällinen ja hoida asia osaltasi kuntoon. Tilinumero on FI56 4309 1830 1340 94.